YOUR PREMIUM
SADDLARY
YOUR PREMIUM SADDLARY

Poradna

Jak na délku obojku a opasku

Změřený obvod lze zadat přímo při výběru obojku pro psa nebo opasku, případně do poznámky v objednávce. Obojky i opasky vyrábíme přímo na míru, proto je pro nás obvod v obou případech stěžejní.

Kožené Obojky pro psy

Dospělý pes

Dospělý pes – u pejska je vhodné měřit obvod krku krejčovským metrem. Při měření veďte metr kolem krku psa přirozeně, neměl by psa (srst) utahovat, ani být volně. U každého obojku je uveden pouze orientační rozsah obvodu krku, ten však slouží jen pro určení ceny obojku. Při objednávce obojku je potřeba pod orientační obvod kru vepsat do textového pole jeho přesnou délku. Na obojku Vám pak tento změřený obvod vyrobíme na prostřední dírku, dírek na obojku je celkově pět, každá s rozestupem po 2 cm (u obojků s obvodem krku pejska pod 40 cm jsou pak dírky s rozestupem po 1,5 cm).

štěně

Štěně – měření obvodu krku stejně jako u dospělého psa. V konfiguraci obojku však, prosím, označte, že se jedná o štěně. V takovém případě Vám změřený obvod vyrobíme na obojku na první  dírku tak, aby Vám zůstaly další čtyři dírky k dispozici pro budoucí zvětšování obvodu, pro povolování obojku. Pokud se bude jednat o štěně, které nejen bude mohutnět, ale ještě i růst, můžeme na obojku vyrobit 6 dírek, a i zvětšit rozestup dírek. Prosíme toto s nám případně komunikovat na info@dogmount.com.

 

V blogu jsme pro Vás připravili dva články, které by Vám s výběrem obojků měly pomoci:

Velký průvodce obojky pro psy – jak vybrat ten správný
Jak široký obojek vybrat?

 

Kožené opasky

U opasku je ideální měřit obvod pasu krejčovským metrem. Pokud zvažujete opasek jako dárek, lze se k obvodu pasu dopracovat i dle stávajícího nošeného opasku. Ten je pak zapotřebí měřit od spony pouze po místo (dírku), kde se opasek běžně zapíná. Takové místo je na opasku viditelné, kůže v tomto místě bude ohlá, případně dírka povytahaná.

 

Pokud si nejste jistí s délkou obojku nebo opasku, rádi poradíme: martin@dogmount.com, tel. 774 991 181