Pokud jste si pořídili pejska, tak jste již zjistili, někdy až dodatečně, že ten Váš miláček potřebuje do začátku mnoho věcí, které musíte zařídit. Především kvalitní krmení, aby vyrůstal zdravě a měl dobrý základ pro svůj vývoj. Potřebuje ale také zázemí, které bude jeho a kam se bude rád odebírat k odpočinku nebo případně k trucování. I s tím se musí u štěňat počítat. Zázemí by mělo být příjemné, aby i z něho pocítil člověčí lásku.

Samozřejmě nesmíte zapomenout ani na vycházkové vybavení. Jak jste správně mohli uhodnout, jedná se o obojek a vodítko na psa, bez kterého byste se rozhodně nikam neměli pouštět. Nejenže pejsek na vodítku je již považováno za povinnost, ale vodítko Vás bude s Vaším kamarádem na společných vycházkách i spojovat, a proto by mělo být kvalitní.  Zároveň také vzhledově pěkné a příjemné do ruky.

tip na článek: Přemýšlíte, jaký obojek pro psa vybrat, nebo jak široký obojek pro psa zvolit?

Naše rodinná firma má dlouholeté zkušenosti s výrobou těchto chovatelských potřeb, samozřejmostí jsou i vodítka pro psy. Každý výrobek je tvořený ručně, z kvalitního materiálu a samozřejmě s kusem našeho srdce. Na výrobu vodítek používáme výhradně hlazenici z alpských krav, která vyniká vyšší tuhostí. Následně její činění probíhá v Itálii nebo Německu.  Pravá hovězí kůže je připravena na další zpracování. Díky její pevnosti se samozřejmě hodí jak pro malé pejsky, tak pro vodítka pro velké psy.

Ručně vyrobené kožené vodítko na psa má určitou šířku hlavně podle plemene pejska. Délka je v rozmezí od 55-140 cm, ta nejdelší až 200 cm. Zvolit si můžete nejen délku, ale i barvu kůže. Tím můžete sladit vodítko nejen s koženým obojkem a vytvořit velmi příjemnou sadu, ale zároveň si můžete nechat vyrobit pro sebe kožený opasek stejné barvy. Samozřejmostí je vlastní výběr karabiny. Jedná se o klasickou nebo vypouštěcí. Záleží jen na Vás, který typ Vám bude vyhovovat.

Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní materiál, je důležité se o něj také správně postarat. Kožené vodítko pro psa není vhodné pro vodní radovánky. Kůže potřebuje také určitou péči a to pravidelnou údržbu prostřednictvím produktů určených pro její ochranu, případně balzámů z včelího vosku. Při správném ošetření Vám vodítko poskytne službu několik let. Navíc bude příjemné v ruce a ještě uděláte společně s Vaším zvířecím miláčkem spoustu parády.

Neváhejte nás kontaktovat v případě Vašich dotazů nebo přání. Dokážeme vytvořit nejen vodítka pro psy na míru podle Vašich představ. Na každé naše vodítku máte záruku v délce 24 měsíců. Zde si můžete prohlédnout nabídku našich vodítek.